Nieuwe structuur jeugdwerking

07.02.2021
Tvjo Moussa Achahbar heeft ons deze week op de hoogte gebracht van zijn verzoek om zijn functie bij onze club per direct stop te zetten. Namens het bestuur willen we Moussa in de eerste plaats bedanken voor het geleverde werk en onze waardering uitspreken voor wat hij, samen met zijn stafleden en trainers, de voorbije jaren heeft gerealiseerd bij de jeugdwerking van KRC Gent. Zijn takenpakket zal tot het einde van dit seizoen worden overgenomen door de drie coördinatoren Marc CareelWesley De Potter en  Dirk Van der Putten
Met het oog op volgend seizoen had onze club met Jan Tillieu al een nieuwe jeugdmanager aangetrokken. Nu Moussa Achahbar heeft aangegeven dat hij meteen wil stoppen als tvjo, zal de nieuwe jeugdmanager zijn nieuwe rol binnen onze jeugdwerking ook al meteen op zich nemen. Op die manier kan onze jeugdwerking op korte termijn volledig volgens plan blijven verderwerken, ondertussen zal de komende weken de nieuwe structuur van onze jeugdwerking verder worden uitgetekend en zal de trainersstaf voor volgend seizoen volledig worden ingevuld. 

''Ik ben me ervan bewust dat jeugdspelers, ouders of medewerkers mogelijk met vragen zitten over deze veranderingen en dus wil ik graag nog wat toelichting geven," zegt voorzitter Luc Pennoit. "Ik wil in de eerste plaats iedereen geruststellen, want Racing is een financieel gezonde club, volgend seizoen zullen we met hetzelfde budget kunnen blijven verderwerken in onze jeugdwerking. Dat is belangrijk omdat we absoluut dezelfde kwaliteit willen blijven aanbieden in onze opleiding. Er is door voorbije jaren door Moussa en zijn team al goed werk geleverd, maar we respecteren zijn beslissing om al eerder te stoppen met zijn taak. Dat zal niks veranderen aan de huidige werking, alle trainingen voor onze jeugdploegen blijven ook de volgende weken behouden volgens de vooropgestelde planning én conform de covid-maatregelen. Als er mensen zijn die concrete vragen hebben op sportief vlak, dan kunnen zij in de eerste plaats terecht bij hun coördinator, of als het vragen zijn over extra-sportieve zaken, dan kunnen ze ook terecht bij onze nieuwe jeugdmanager Jan Tillieu. Met het oog op de toekomst hebben we extra ingezet op een verdere uitbouw en versterking van onze jeugdwerking: Jan Tillieu zal zich in zijn rol als jeugdmanager toeleggen op een betere organisatie, communicatie en samenwerking, daarnaast zal de rol van tvjo worden opgesplitst: Marc Careel wordt tvjo onderbouw en Dirk Van der Putten tvjo bovenbouw, en zij krijgen daarbij ondersteuning van Wesley De Potter die als assistent-tvjo zal fungeren, naast zijn taak als trainer." 

Sportief manager Eric Ceulemans vult aan: "Onze belangrijkste doelstelling op korte termijn is om de trainersstaf bij de jeugdwerking volledig te kunnen invullen. We hopen daarmee klaar te zijn tegen eind februari. In de tweede helft van de maand maart willen we graag de evaluaties doen met al onze jeugdspelers en ouders. We vinden het natuurlijk jammer dat onze jeugdspelers door de coronacrisis nog maar weinig wedstrijden hebben kunnen spelen, maar gelukkig kunnen onze jeugdploegen wel blijven verder trainen. Onze doelstelling als club is op alle vlakken duidelijk: bij de A-kern willen we verder blijven inzetten op onze talentvolle jongeren en bij de jeugdwerking willen we de referentieclub blijven in Gent en omgeving. De driejaarlijkse FootPASS audit heeft opnieuw aangetoond dat we een zeer kwalitatieve jeugdwerking hebben op interprovinciaal niveau. Die willen dus nog verder versterken en verbeteren. ''

Met Jan Tillieu hebben we in elk geval een ervaren man in het voetbal binnengehaald als jeugdmanager, dit jaar was hij in die rol aan de slag bij KVV Schelde. Voordien was hij ook nog actief als jeugdmanager bij Standaard Wetteren en als commercieel manager bij KRC Mechelen, hij was ook zeven jaar verantwoordelijke bij de jeugdopleiding van VC Zwijnaarde en drie jaar voorzitter van Tenstar Melle. Ook al gaat hij vroeger dan gepland van start, hij kijkt uit de naar de eerste ontmoetingen met de jeugdspelers, ouders, trainers en medewerkers: ''Ik heb deze uitdaging aangenomen omdat Racing een sterke reputatie heeft op het vlak van jeugdopleiding en ook een format van 'Elk Talent Telt' heeft veel potentieel. Dat zijn allemaal dingen waar ik graag wil aan meewerken om de jeugdwerking nog beter uit te bouwen.''