Licentie 1e Amateur is binnen ...

11.04.2019

Het licentiedossier dat in februari door onze club ingediend werd, werd deze week door de licentiecommissie over de volledige lijn aanvaard. Hierdoor werd aan onze club de licentie nationale amateurclub verleend voor het seizoen 2019-2020.

Licentie 1e amateur ..

Op 10 april 2019 verleende de licentiecommissie de licentie nationale amateurclub voor het seizoen 2019-2020. Dit betekent dus dat er administratief en qua infrastructuur geen belemmeringen zijn om volgende seizoen in de hoogste amateurklasse uit te komen. Een dikke proficiat aan al wie zijn steentje bijgedragen heeft in dit lijvige dossier, alsook voor een vlotte werking van de club, want heel wat aspecten werden grondig onder de loep genomen en/of doorgelicht.

Ook sportief zijn er geen belemmeringen aangezien onze Ratjes aan alle criteria voldoen om te kunnen deelnemen aan de nacompetitie (eindronde). De klassering is in onze reeks van ondergeschikt belang omdat er slechts 5 teams een licentie aangevraagd en verleend gekregen hebben. En per reeks komen de 5 hoogst gerangschikte ploegen met licentie in aanmerking voor promotie.

De eindronde was geen doel op zich, maar als je de kans hebt, moet je ze zeker niet laten liggen. Maar laten we alles stap voor stap bekijken. Er resten nog 3 duels in de reguliere competitie.

De eindronde start op donderdag 9 mei, aansluitend aan het reguliere seizoen.

Meer uitleg over de eindrondes vind je in het Bondsreglement in artikels V.1552 en V.1556.

Wie heeft er nu allemaal een licentie?

Laten we even oplijsten welke clubs uit 2e amateur ook een licentie op zak hebben ...

VFV-2A (5 teams)

 • K Sint-Eloois-Winkel Sport (1e), winnaar 2e periode
 • KFC Mandel United (2e), winnaar 1e periode
 • Olympia Wijgmaal (3e)
 • KRC Gent (4e)
 • KSK Ronse (8e)

VFV-2B (2 teams)

 • Sporting Hasselt (2e), winnaar 1e periode
 • Bocholt (4e)
 • Patro Eisden Maasmechelen (1e) kreeg de licentie niet toegekend.
 • Hades Kiewit en Capellen FC hebben hun licentie aanvraag ingetrokken

ACFF-2 (5 teams)

 • RUS La Louvière-Centre (1e), winnaar 1e en 2e periode
 • Francs Borains (5e)
 • RAA La Louvière (7e)
 • URSL Visé (3e)
 • Olympic Charleroi (14e)
 • Tilleur (6e) kreeg de licentie niet toegekend

Olympic Charleroi staat op een barrageplek en voldoet dus voorlopig niet aan de voorwaarden voor deelname aan de eindronde.

Eindronde

In de eerste ronde wordt gestreden tussen de 8 eindronde deelnemers uit de Voetbal Vlaanderen takken (reeks 2A en 2B), maar je zal al snel merken dat er in totaal maar 7 ploegen met een licentie zijn. Daarvan promoveren er 2 rechtstreeks, dus blijven er slechts 5 teams over. Tenzij dat Patro Eisden Maasmechelen toch nog zijn licentie toegekend zal krijgen ... Het zal dus sowieso een bizar verloop worden waarbij ploegen vrijgeloot zullen worden op de 1e speeldag. Maar dat is discussiestof voor later ...

 

Downloads: